Životní pojištění
Zabezpečte svou rodinu a své blízké, neponechávejte nic náhodě.
Rizikové životní pojištění
Co kryje rizikové životní pojištění
- Nemoc
- Invalidita
- Úraz
Pojištěným je konkrétní osoba nebo celá rodina a to na různé životní situace. V rámci tohoto pojištění nic neinvestujete. Hrazeny jsou také výdaje na zotavení a prevenci včetně pomůcek a jiných výdajů, které nepokryje vaše zdravotní pojišťovna..
Životní pojištění je nastaveno vždy individuálně s ohledem na mnoho parametrů, jako například jsou vaše příjmy, životní styl, zda jste svobodný, či máte rodinu apod. Může vás také chránit v případě pracovní neschopnosti, pobytu c v nemocnici, při vážné nemoci, vzniku invalidity apod. a to tak, aby jste nepřišli o svou životní úroveň. Pojištění nemoci nebo úrazu pomůže, abyste se mohli soustředit především na uzdravení svého dítěte nebo mu mohli poskytnout lepší péči.
Životní pojištění je obvykle také vyžadováno pokud chcete od banky získat hypotéku.
Investiční životní pojištění
K rizikovému pojištění si navíc tvoříte finanční rezervu a co více, vzniká i možnost daňového odpočtu.
Co kryje investiční životní pojištění
Životní pojištění jsou konstruována tak, aby se dala nastavit přesně podle potřeb s tím, že jsou brány v potaz takové záležitosti, jako je váš příjem, životní styl a ostatní vaše možnosti. Při přemýšlení o životním pojištění mějte na paměti, že se může přihodit:
- dlouhá, nebo opakovaná pracovní neschopnost
- vážná nemoc a následná invalidita
- trvalé následky úrazu
To všechno jsou záležitosti, na které byste měli myslet především. Jinými slovy, je nutné mít pojištěny vážné životní situace, které můžou mít dlouhodobé následky.
Až poté je dobré myslet také na pojištění drobnějších rizik.
Máte rodinu? Jste svobodný / á ? Pomůžeme vám připravit varianty pojištění. které vás mohou co nejlépe ochránit, včetně vašich dětí.
A že už nějaké životní pojištění máte? Pak vám nabízíme bezplatný audit těchto smluv, ať své pojištění zbytečně nepřeplácíte!
Chci pojistit Chci bezplatný audit smluv
A jak správně nastavit životní pojištění?
Výpadek příjmů nejen v rodině obvykle způsobí vážná nemoc, úraz a z toho plynoucí dlouhodobá pracovní neschopnost nesoucí s sebou nezanedbatelnmé výdaje na léčbu a rekonvalescenci, či dokonce smrt živitele rodiny. Dá se vůbec zabránit tomu, abyste v důsledku těchto okolností nepřišli o podstatnou část vašich příjmů a úspor?
ANO, cesta zde existuje.
Není to tak dávno, kdy se životní pojištění často používalo jako spořícíé produkt, navíc poskytující také daňové výhody. Jak je ale zřejmé, životní pojištění nikdy nebylo a v budoucnu jistě ani nebude tím nejvhodnějším investičním produktem.
Životní pojištění má především pokrývat rizika spojená se změnou zdravotního stavu. Na životním pojištěním nikdy nemůžete vydělat. Buď pojistku nikdy nevyužijete, a pak jej můžete považovat za poněkud drahé spoření nebo budete tuto pojistku potřebovat a to také není zrovna to, co byste si přáli. Co je tedy důležité u životního pojištění?
1. Správné nastavení pojištění
Pokud máte smlouvu se spořící složkou, patrně máte ještě starší variantu životního pojištění a zde bude důležité tuto smlouvu zrevidovat podle dnešních podmínek. Jednak už rozsah pojištěných rizik nemusí odpovídat vašim současným potřebám a pojištění tak nemusí být dostatečně efektivní. Investovat peníze lze ndes daleko efektivněji, než v rámci tohoto pojistného produktu. Pomůžeme vám provést bezplatný autit smluv a zkontrolovat, zda máte pojistku nastavenou správně.
2. Optimalizace pojistného
Neplaťte za pojištění více, než je nezbytné. To konečně souvisí také s výše uvedeným bodem 1. V průběhu života se mění také vaše životní podmínky a rizika, jimž je dobré čelit, nebo naopak již nejsou relevantní. Oplácení špatně nastavených, či nepotřebných rizik a opomenutí těch, které je třeby pokrýt činí vaše pojištění vysoce neefektivním. Pomůžeme vám provést bezplatný autit smluv a pojistné optimalizovat.
3. Využití daňových odpočtů
Tato skutečnost byla mnohdy dalším podstatným důvodem, proč si lidé životní pojištění zakládali. Od roku 2015 se však legislativní popžadavky podstatně změnily a DNES JIŽ NEPLATÍ jednoduchá rovnice "životní pojištění = spoření a daňové úlevy".
Od roku 2015 se tedy při sjednávání životního pojištění člověk musí rozhodnout, zda chce, či nechce využít daňového odpočtu. Kdy je možné využít daňového odpočtu se přesně dočtete v zákoně 586/1992 - O dani z příjmů, v §15, článku 6.
Jen velmi stručně lze říci, že pojištění pro daňový odpočet musí:
- musí být tkzv. rezervotvorné
- výplata pojistného plnění (důchodu nebo jednorázového plnění) je v pojistné smlouvě sjednána až po 60 kalendářních měsících od uzavření smlouvy a současně nejdříve v kalendářním roce, v jehož průběhu dosáhne poplatník věku 60 let a že podle podmínek pojistné smlouvy není umožněna výplata jiného příjmu
- pojistná smlouva s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití s pojistnou dobou od 5 do 15 let včetně má sjednanou pojistnou částku alespoň na 40 000 Kč
- pojistná smlouva s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití s pojistnou dobou nad 15 let má sjednanou pojistnou částku alespoň na 70 000 Kč
Ještě je třeba upozornit na to, že od základu daně lze odečíst pouze pojistné určené na tvorbu rezervy na pojistné smlouvě a tato rezerva bývá zpravidla spojena s hlavním tarifem, tj. pojištěním pro případ smrti. Prakticky to znamená, že buď musíte mít vysokou pojistnou částku pro případ úmrtí anebo posílat na pojistku více, než je nezbytné.
Pomůžeme vám provést bezplatný autit smluv a správně nastavit.
4. Využití příspěvků zaměstnavatele
Příspěvek zaměstnavatele rovněž spadá do daňových úlev. I tady musí jít o hlavní tarif a daňově uznatelnou pojistnou smlouvu. Pak může zaměstnavatel na smlouvu za rok poslat až 50 000 Kč. Tato částka je osvobozena od daní i odvodů na sociální a zdravotní pojištění.
Pomůžeme vám provést bezplatný autit smluv a správně nastavit.